Консультпункт

 

 

 

Роль батьків в моральному

вихованні дітей

 

 

 

 

 

 Роль батьків у моральному вихованні дітей має важливе значення. Сприяння батькам у цій непростій справі - борг і відповідальність вихователів .

Важливо, щоб вплив батьків та дитсадка на малюка йшло в єдиній спрямованості. Відсутності взаємодії між ними призводить до роздвоєння особистості малюка, так як він намагається адаптуватися до часто суперечливим умов.

Головною умовою становлення цілісності дитсадка та ролі батьків у моральному вихованні дітей вважається пізнання членів сім'ї програм високоморального навчання і способу його втілення в дитсадку. Дуже важливо, щоб вони вірно розцінювали ступінь морального становлення власних діток, споглядали позитивні та негативні риси, помічали передумови виходу в світ останніх і шукали шляхи з врегулювання їх.

Робота наших вихователів з батьками орієнтована на педагогічну освіту сім'ї в питаннях доброчесному вихованні їхніх дітей. Визначивши проблеми, з якими стикається сім'я, їх помилки, педагоги нашого закладу надають сім'ї хорошу допомогу корисними порадами, повчаннями. При всьому цьому їх інтереси мають бути зосередженими на вихованні у дітей гуманних почуттів, справжньої любові до близьких їм людям, культури поведінки в суспільстві, спілкуванні з людьми, патріотизм до Батьківщини.

Розмовляючи з батьками про способи високоморального виховання в сім'ї, вихователь наполягає на ролі власного прикладу батьків, і про сенс домашніх свят і звичаїв. Потрібно досягати того, щоб у всякій родині була необхідність вимогливої ​​любові до дітей, поваги до них , дотримань розумності у застосуванні схвалень і нарікань. Рекомендації та поради , які педагоги пропонують батькам в моральному вихованні дітей, зобов'язані бути теоретично аргументованими і по суті.

Потрібно запевнити батьків у виховному значенні домашніх читань, слухання музики, виконання цікавих пісень , запрошення до дитини його приятелів, організації ігор, веселощів. Слова батьків, оповіді про добро і зло, перші книги про життя тварин і рослин - все напевно породжує початкові уявлення дитини про мораль .

Слова батьків дуже западають  в розум малюка , якщо воно вимовлене тихо і прихильно , у відсутності повчального тону, то і малесеньким діткам приємно, а у молодих людей викликає озлоблення і завзятість. Краще тільки спільно з дитиною розмишляти, роздумувати про явища природи і діях людей, оцінювати їх , підводити його до самостійного висновку .

Батьки наставляють дітям усвідомлювати і відчувати своє ставлення до добра і зла. Привід для таких переживань виявляютья звичайні випадки з щоденного життя . Переконливою формою педагогічної пропаганди в моральному вихованні вважається перегляд і дискусія з батьками фільмів про виховання .

Підсумком роботи, що проводиться нашими педагогами з родиною, вважається впевненість батьків у вихованні дітей з перших років життя , в здатності запобігти і впоратися з негативними проявами їх поведінки , виростити хороших людей для суспільства.

 051e945d32f2 (400x108, 33Kb)