Гельмінтози

Глистні захворювання - глисти, або гельмінти - паразитні черв'яки, пристосовані до життя в іншій живій істоті. Глисти зустрічаються як у лю­дини і тварини, так і рослини.
Треба знати! У природі існує більше 100 видів черв'яків, які можуть існувати в організмі людини, її кишечнику, м'язах, жовчних шляхах тощо. Продукти життєдіяльності, що виділяються глистами, усмоктуються в кров дитини і тим самим шкідливо впливають на її здоров'я. Глисти, що попадають у кишечник людини, відкладають там яйця, які з каловими масами виділяються назовні. Частіше за все у дітей зустрічаються аскариди та гострики. Діти легко заражуються, граючись із піском, ґрунтом (саме там знаходяться яйця глистів), вживаючи некип'ячену воду, немиті овочі, ягоди, фрукти.Деякими видами глистів можна заразитись, з'ївши недоварене або не-дожарене м'ясо чи рибу.
Симптоми хвороби. Зниження апетиту. У дитини тече слина, нудота, блювота.Спазматичний біль у животі. Понос або запор. Дитина бліда, схудла, збуджена, погано спить. Можуть проявлятися загальна слабкість, головний біль, судоми і навіть нервові приступи.
Профілактика. Прищеплювати дітям гігієнічні навички (мити руки, стригти нігті).Обов'язково мити овочі, ягоди, фрукти. Вживати м'ясо і рибу, що пройшли термічну обробку.